Dziś dowiecie się, jak mój planner prezentuje się w środku!

Oryginalnie ten akurat model jest podzielony na trzy sekcje: plannery miesięczne, tygodniowe i miejsce na notatki.

Plannerów miesięcznych jest aż 35! To ogromny plus, gdy chcemy planować długofalowo – a ja właśnie taki mam zamiar 🙂

Plannerów tygodniowych również jest 35. Zdziwiło mnie trochę, że nie 52, na cały rok – ale poradziłam sobie z tym, zamieniając na rozpiski tygodniowe część miejsca na notatki.

W moim modelu plannera Stradivarius jest aż 28 stron na notatki! To również przyzwoita liczba.
Jak zagospodarowałam planner?

 

PLANNERY MIESIĘCZNE

Część z nich rozpisałam od marca do końca tego roku, a pozostałe dokąd wystarczyło kartek 😉 Czyli bodajże do kwietnia 2021.

Po co mi podwójna rozpiska miesięczna do końca roku? Ta część plannera jest poświęcona nauce języków i rozwojowi – zaznaczam tam, w które dni uczyłam się danego języka. Mam też zamiar zapisywać tam przeczytane książki, również te branżowe. W ten sposób mam szybki wgląd w to, co zrobiłam, bez konieczności prowadzenia w tym celu osobnego plannera.

 

Pewnie część z Was pomyśli, że rozpiska aż do kwietnia 2021 to za daleko 😉 Przypomnę Wam zatem, że prowadzę firmę i blogi, piszę również doktorat – w związku z tymi wszystkimi aktywnościami muszę mieć miejsce na długofalowe planowanie. Dla ciekawskich – jeszcze nie zaplanowałam dokładnie strategii na kolejne dwa lata, jestem w trakcie. Jak taką strategię zaplanować oraz jak planować, gdy prowadzi się firmę, napiszę w jednym z postów po webinarze Notatki BiznesMatki.

 

PLANNERY TYGODNIOWE

Tutaj nie ma cudów – są daty, które wpisałam samodzielnie w przeznaczone do tego pola i jest tygodniowa lista zadań w postaci naklejki z jednej z książeczek z Me And My Big Ideas. Poza tym są listy zadań na każdy dzień, motywujące cytaty i dekoracje.

Jako, że jestem wzrokowcem, lubię używać kolorów do planowania. Pomarańczowy to sprawy związane z usługami językowymi, różowy – z fotografią, czerwony to wszystko, co najbardziej pilne, żółty to blog Matka Poliglotka, niebieski to Espresso Books, ważne daty rodzinne zapisuję złotym żelkiem, a cała reszta notatek jest na czarno lub na granatowo – zależy, jaki długopis dorwę, gdy akurat planuję. Liliowy to kolor przeznaczony na cudze webinary, szkolenia i transmisje, które planuję obejrzeć. I na kawę z Budzyńską, bo to stały punkt tygodnia, choć często zdarza mi się oglądać powtórkę, zamiast być na żywo – 10:00 to okolice drzemki Małego, czyli najlepszy dla mnie moment na pracę w ciągu dnia, zatem Kawę czasami odkładam na później.

Ot, cała filozofia 😉

 

MIEJSCE NA NOTATKI

Tutaj Matka Poliglotka zaszalała i połączyła typowy planner z kolekcjami, które można spotkać w bullet journal. U mnie są to następujące strony:

  • dom i rodzina – w tym najważniejsze okazje, plan wakacji, etc.
  • cele na 2019
  • cele na 2020 – do wypełnienia w drugiej połowie roku 😉
  • praca i rozwój zawodowy – 2 strony
  • doktorat i rozwój osobisty- 3 strony
  • języki
  • blog Matka Poliglotka – 1 strona
  • książki przeczytane w 2019
  • filmy obejrzane w 2019
  • wishlista, lub jak kto woli, chciejlista – kosmetyki i inne pierdoły, które są obiektem mojego umiarkowanego chciejstwa 😉

Muszę przyznać, że im bardziej zagłębiam się w kolekcje, tym bardziej kusi mnie prowadzenie w przyszłym roku bullet journala – muszę to przemyśleć, a jeśli się zdecyduję, na pewno pokażę Wam cały proces tworzenia bujo 🙂

Poniżej zdjęcie rozkładówki miesięcznej, z czynnym udziałem mojego Asystenta 😉

Jak są zagospodarowane Wasze plannery? Co macie w środku? 🙂

Więcej zdjęć moich stron na notatki znajdziecie w najbliższych dniach na moim Instagramie.

Tym z Was, które być może są tu po raz pierwszy, albo po prostu jeszcze nie wiedzą, przypominam, że 8.kwietnia na moim fanpage’u poprowadzę webinar Notatki BiznesMatki – spotkanie online dla przedsiębiorczych mam, które chcą założyć firmę, ale się wahają 🙂 Webinar jest bezpłatny, a do osób zapisanych na newsletter bloga pofrunie przypomnienie 5. kwietnia oraz dodatkowe materiały po webinarze 🙂
Do zobaczenia! 🙂

GRUPA JĘZYKOWA

GRUPA KOBIECA ENERGIA

ANMALUXIS – USŁUGI JĘZYKOWE

ESPRESSO BOOKS

 ESPRESSO BOOKS – INSTAGRAM

 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.