Zgodnie z obietnicą przychodzę dziś do Was z kilkoma słowami na temat nowego cyklu na blogu. Dokładnie będzie to cykl transmisji live i towarzyszących im postów blogowych, a jego tematem będzie założenie własnej firmy (gdy jest się mamą malutkiego dziecka). Dlaczego w nawiasie? Ponieważ cykl ten jest dedykowany mamom, ale nie jest powiedziane, że nie skorzystają z niego również osoby bezdzietne, które po prostu chcą założyć firmę 😉

Zanim przejdę do meritum, króciutkie ogłoszenie: niebawem wraca newsletter Matki Poliglotki! Dam Wam znać, gdy tylko uruchomię zapisy – a specjalne pole pojawi się na blogu 🙂

 

A teraz do rzeczy:

Skąd pomysł na ten cykl?

Z życia, moi Drodzy, z życia. Będąc w ciąży postanowiłam założyć własną firmę na urlopie rodzicielskim. Udało mi się to zrobić. Ponieważ nie jestem prawnikiem, księgową ani ekonomistką, pewnego dnia pomyślałam, że takich kobiet jak ja jest więcej i fajnie byłoby opowiedzieć o aspektach zakładania biznesu przez osobę, która wcześniej z biznesem nie miała nic wspólnego. Często w grupach FB widzę pytania „Od czego zacząć? Jak zacząć?” – OTO JESTEM, Matka Poliglotka, BiznesMatka, i wszystko Wam opowiem. Z perspektywy kobiety, matki, żony, człowieka wielu pasji. Nie stawiam siebie jako autorytetu w dziedzinie biznesu. Chcę opowiedzieć Wam, jak doszło do założenia mojej firmy, podpowiedzieć kilka rzeczy i przy okazji pokazać, jak ogarniać codzienność z maluchem u boku.

Po co?

Z kilku powodów.
Po pierwsze, żeby pokazać innym, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, i założenie firmy wcale nie jest piekielnie trudne. Przeszłam drogę pełną przemyśleń, decyzji, informacji i również kilku błędów. Jeżeli ktoś skorzysta z moich doświadczeń, to świetnie!
Po drugie, żeby pokazać innym mamom, że da się pogodzić opiekę nad malutkim dzieckiem z pracą. Jest wiele kobiet, które to robią, ale niestety wciąż jest jeszcze więcej kobiet, które myślą, że to niemożliwe. A tak się składa, że Matka Poliglotka jest świetnie zorganizowana, ogarnia Dzidzia, firmę i kilka innych spraw – więc dlaczego miałaby nie podzielić się wskazówkami z innymi kobietami i dodać im skrzydeł tak potrzebnych do realizacji planów?

Co będzie się działo i gdzie?

Cykl rusza 5. marca.

 1. Co dwa tygodnie we wtorki o 21:00 będę prowadzić krótki (ok. 20 minut) live na fanpage’u bloga. Każda transmisja będzie miała jasno określony temat z macierzyństwem w tle – od pomysłu na biznes, przez planowanie, założenie firmy i towarzyszące temu działania, ogarnianie firmowej i domowej codzienności, planowanie, etc.
 2. Po każdej transmisji będę publikować post na blogu – podsumowanie tego, co powiem na live – dla tych, którzy wolą czytać – i również po to, żebyście mogli w wygodny sposób wrócić do głównych zagadnień. Będę również udostępniać bezpłatne dodatkowe materiały, które pomogą Wam uporządkować przemyślenia – będą to proste karty pracy do samodzielnego wydruku. Będą one udostępniane osobom zapisanym do newslettera.
 3. W mojej nowej grupie KOBIECA ENERGIA powstaną specjalne wątki dla tych z Was, które będą chciały zrobić burzę mózgów lub zapytać o radę na tematy poruszane podczas transmisji. W kupie siła! 😉

O co proszę zainteresowane osoby?

 1. O pokazanie Waszego zainteresowania – to dla mnie bardzo ważne. Liczy się dla mnie Wasze wsparcie – od udostępnienia postów, przez polubienia, aż po (najważniejsze!) udział w transmisjach.
 2. O wiadomość lub komentarz – jeśli jest jakaś kwestia, którą powinnam poruszyć w tym cyklu. Dajcie znać, czego Wam potrzeba 🙂Temat pierwszego live’a zdradzę Wam niebawem! 🙂

  Do usłyszenia!
  Matka Poliglotka

  INSTAGRAM
  MOJA FIRMA – ANGIELSKI
  MOJA FIRMA – FOTOGRAFIA

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.