Wczoraj przeprowadziłam na Facebooku live na temat motywacji w nauce języków obcych.

Najważniejszy wniosek, jaki chcę Wam dziś przekazać, jest taki, że bardzo ważne jest znalezienie swojej WŁASNEJ motywacji. Nie opierajmy się na cudzej, nie próbujmy za nią podążać. To jak próbować za wszelką cenę nosić cudze buty. Czy będą wygodne?
Być może traficie akurat na osobę, noszącą ten sam rozmiar, a fason będzie Wam odpowiadał, ale nie jest powiedziane, że faktycznie tak będzie.

Znajdźcie coś, co sprawia, że chce Wam się uczyć: może to być chęć zmiany swojego życia, zyskania nowych znajomych, rozwoju osobistego, czy też pragnienie czytania książek w języku obcym.

Decyzja o nauce jest Wasza. Plan nauki jest Wasz. Niech zatem motywacja również będzie taka bardzo Wasza. Taka, że chce się wziąć te materiały i usiąść nad nimi. A potem jeszcze raz i jeszcze raz.

Wiele z Was sygnalizuje mi problemy z systematyczną nauką. Z tego powodu postanowiłam przeprowadzić kolejne WYZWANIE JĘZYKOWE, na które bardzo serdecznie Was zapraszam:

Podczas wyzwania każdego dnia będę publikować zadanie do wykonania – w ten sposób, metodą małych kroków wyrobicie sobie nawyk systematycznej nauki angielskiego – lub innego języka: w tym przypadku zadania potraktujcie jako inspirację 🙂

Skoro o systematyczności i regularności mowa, chciałabym zaprosić Was na organizowane w ramach mojego nowego, świeżutkiego bloga ESPRESSO BOOKS wyzwanie czytelnicze 2019! „Więcej książek w 2019!” to wyzwanie, które pozwoli Wam czytać więcej i znaleźć wiele książkowych inspiracji 🙂 Zapraszam Was już teraz, ponieważ w najbliższym czasie na stronie wyzwania pojawi się lista sugestii, które mogą pomóc Wam w wybraniu książek do przeczytania i zaplanowaniu czasu na podjęcie wyzwania 🙂

Obydwu wyzwaniom towarzyszą hashtagi, które możecie dodawać do postów w mediach społecznościowych: #wyzwanie21dnizangielskim oraz #wiecejksiazekw2019.

Kto chce dołączyć? 🙂

Fanpage Matka Poliglotka
Fanpage Espresso Books
Instagram Matka Poliglotka
Instagram Espresso Books
Fanpage Mentoring Językowy 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.